Gladyatör 2013 Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

ODD Gladyatörleri 2013 sektördeki rekabete heyecan katmaya hazırlanıyor
Otomotiv sektörünün her yıl merak ve heyecanla beklediği “ODD Satış ve İletişim Ödülleri, 2013 Gladyatörleri” için geri sayım başladı. Sektöre rekabet ve heyecan katan, markaların satış ve iletişim çalışmalarının ödüllendirildiği organizasyon, bu yıl da akıllara kazınan bir geceye ve sürprizlere imza atmaya hazırlanıyor. ODD Gladyatörleri Proje Koordinatörü Çınar Noyan, ODD İletişim Komitesi Başkanı Selin Şahiniz, Gladyatör Ödülü'nü tasarlayan Manual Effect CEO'su Burak Köprülü ve ODD Pazarlama ve İletişim Yöneticisi Saadet Alpago organizasyonla ilgili bilgi verdi.

ODD Gladyatörleri Proje Koordinatörü Çınar Noyan

“Gladyatör 4 yaşında”

Bir hayalden yola çıkarak tasarlanmış bir yarışmanın tüm sektör tarafından arzu edilen ve uğruna uğraşılan bir ödül organizasyonuna dönüşmesi, başta ben olmak üzere tüm ekibin en büyük motivasyon kaynağı.

ODD Gladyatör ekibi olarak her yıl daha büyük bir istek ve daha büyük bir şevkle işe koyulmamızın ardında yatan temel duygu da sektörün gösterdiği ilgiye layık olma çabasıdır. Gladyatör'ün başarısının en önemli sebepleri hep öğrenen ve ilerleyen bir organizma olması ve sektör paydaşlarına kulak vermesidir. Her yeni yılda bir önceki yıldan aldığımız dersler, bize iletilen talepler ve sektörden gelen beklentiler değişimde rehberimiz oluyor.

Bu yıl yarışmanın temel mekaniğinde önemli bir değişiklik yapılmayacak. Fuar kategorisi hariç tüm kategoriler aynen korunacak ancak kategorilere katılım şartları biraz daha netleşecek. İnternet sitemiz üzerinde her yıl yayınladığımız “Gladyatör Yönetmeliği” ile bu yılki katılım şartlarını açıkça tanımladık ve ilgili gerekliliklerin yerine getirilmesi esasına göre katılımları değerlendireceğiz. Asıl sürprizleri ise Ödül Töreni Gecesi için planlıyoruz. Her yıl bir önceki yıla göre daha farklı bir organizasyonla sektörün karşısına çıkmayı kendimize ilke edindiğimizden bu yıl ilk 3 yıldan biraz daha farklı bir hazırlık içindeyiz. Daha coşkulu, daha heyecanlı ve daha unutulmaz bir gece için tüm gayretimizi sarf ediyoruz. Biz ODD'de Gladyatör ekibi olarak bu projenin içinde olmaktan ve sektörü ödüllendiren yapıyı kurmaktan son derece büyük bir keyif alıyoruz. Firma yetkililerinden gelen ve sürekli artan ilgiyi gördükçe de çabamızın karşılıksız kalmadığını görüyoruz. Gladyatör, sektörün istekleri doğrultusunda ve bizlerin çabasıyla değil 4 yıl, nice 14 yılları tamamlayacak. Bundan hiç kuşkum yok.

ODD İletişim Komitesi Başkanı Selin Şahiniz

“Gladyatör Ödülleri, markalar arası rekabeti sağlarken çalışan motivasyonunu da artırıyor”

Türkiye'de faaliyet gösteren otomotiv sektörünün 48 markasını çatısı altında barındıran Otomotiv Distribütörleri Derneği'nin (ODD) sektörün büyümesini ve bilinirliğinin artmasını sağlamak amacıyla yürüttüğü en dikkat çekici faaliyetlerinden biri de ODD Satış ve İletişim Ödülleri. 2010'dan bu yana otomotiv sektörünün tüm paydaşlarının büyük ilgi gösterdiği, her yıl tatlı bir rekabete sahne olan ODD Gladyatörleri'nin dördüncüsünü, bu yıl 6 Ocak 2014'te gerçekleştireceğiz. Sektörün ve halkın her geçen yıl artan ilgisi ve katılımıyla heyecan katsayısını artıran gecemizin artık tam anlamıyla geleneksel hale geldiğini söyleyebiliriz. Dört yıldır farklı konseptlerle gerçekleştirdiğimiz ödül törenimizin hazırlıklarına şimdiden başladık.

Sektörümüz çalışanlarının motivasyonunda önemli role sahip olan ödül organizasyonda, geçtiğimiz yıl yoğun bir rekabet yaşanmıştı. Le Meridien Otel'de soğuk hava ve kar yağışına rağmen tam katılım sağladığımız ödül gecemize, marka temsilcilerinin tezahüratları damgasını vurmuştu. Tören öncesinde gerçekleşen kokteylimiz de tüm sektör mensuplarının bir araya geldiği en önemli platform olarak büyük ilgi görmüştü. Markaların başvurularına baktığımızda ise en çok talep gören kategorilerin Yılın Fuar Standı ve Yılın Dijital Uygulaması olduğunu görmüştük. Buna karşılık en az ilgi gören kategori de maalesef Yılın Sosyal Sorumluluk Projesi olmuştu. Bu yıl bu kategoriye daha fazla başvuru olmasını umuyoruz.

Otomotiv sektörünün tüm aktörlerinin bir araya geldiği bu organizasyonun her geçen yıl daha önemli bir prestij kaynağı haline geldiğini düşünüyorum. Kazanılan ödüllerin, markalarımızın satış, pazarlama ve reklam departmanlarının en güzel köşelerinde gururla sergilendiğini duymak bizi çok mutlu ediyor. Otomobil markalarının satış ve iletişim çalışmalarının ödüllendirildiği ODD Gladyatör Ödülleri'nin aynı zamanda şirketler arasında rekabeti ve iç motivasyonu da artırdığına inanıyoruz.

Manual Effect CEO'su Burak Köprülü

“Gladyatör Ödülleri sadece bir ödül değildir”

Gladyatör Ödülleri, bir cesaret göstergesidir. İsmi bile cesaretin simgesidir. Çünkü böyle bir ödül organizasyonuna sıra dışı böyle bir ismi verebilmek, tamamen cesaret ister. Bu anlamda ben bu ismi ve tüm projenin marka kimliğini yaratan kişi olarak önce kendimi sonra da bu cesarete cesaretle hem fikir olup, hayata geçirenleri bir kez daha tebrik etmek istiyorum.

Evet Gladyatör 4. yaşına girdi. İlk brief'i aldığım günü hatırlıyorum, tatildeydim ve telefonum çaldı. Karşımdaki kişi her şeyin kısıtlılığından bahsediyordu. Bütçe, zaman, vs... Telefonu kapattığımda her şeyin kısıtlı olduğunu ama bir o kadar da eşsiz bir proje yaratılmak istendiğinin inancını hissetmiştim. Belki de bu bana cesaret verdi. Şimdi geriye dönüp baktığımızda gerçekten ismiyle, logosuyla, içeriği ve vizyonu ile yapmak istenilen şeyle örtüşmüş bir ödül konsepti görüyorum. Evet; Gladyatör sadece bir ödül değildir. O sektörün bir arada olduğunun, büyük ve güçlü bir sektör olduğunun, aslında hayatımızda ne kadar önemli bir yeri olduğunun adeta simgesidir. O, kendisini kazanan markanın bütün bir yılki başarısının ve emeğinin simgesidir, bir nişandır. Gurur verici bir nişan…Sektörün yaptığı işe inancını artıran ve yaptığı her işin hakkını vermek için neden sonuç ilişkisi kurduran bir çıtadır.

Düşünsenize Gladyatör olmasaydı ne olurdu? Çalışmalarınızın kaliteli bir gecede, sektörünüzün sizin gibi kaliteli markalarının aynı ortamda olduğu bir ödül töreniniz olmasaydı? Satış rakamlarınızın veya iletişim çalışmalarınızın hiçbir şekilde başkaları tarafından değer verilmediği ve bir işe yaradığının altının çizilmediği bir işiniz olsaydı? Ama hayır. Tüm bunlar Gladyatör Ödülleri ile tam tersini yaşatıyor ve hissettiriyor size. Gladyatör, onu almayı hak edenlerin gerçekten yıllar boyunca giderek efsaneleşebileceği bir ödül. Bu ödülü yaratmış olmaktan gurur duyuyorum. Tıpkı ödülü alanlar gibi...

ODD Pazarlama ve İletişim Yöneticisi Saadet Alpago

“Sektörümüzün temsilcilerine, ödüllendirildikleri bir ‘arena' hediye etmek istedik”

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) sektörde 48 markayı çatısı altında toplayan 26 yıllık bir dernek. Sektörde bu kadar çok markayı çatısı altında toplayan tek dernek…

Üyelerimiz birçok konuda öncü olmayı başaran ve gerek istihdamıyla gerekse faaliyetleri ile ülkemizde çok önemli yeri olan bir sektörün temsilcileri. Gerçekleştirdikleri ihracat, üretim ve iç pazar adetleri yıllar içerisinde yapılan başarılı çalışmalar sonucunda uluslararası arenada da çok önemli bir konuma ulaştı. İşte ülkemizde bu denli önemli yeri olan sektörümüzün değerli temsilcilerine yılda bir kez bir araya gelecekleri, yıl içerisinde imza attıkları başarılı çalışmaların ödüllendirileceği, bu başarılı çalışmalarda rol oynayan isimlerin de bu vesileyle ödüllendirileceği “bir arena” hediye etmek istedik. Amaç, dernek olarak yıldan yıla büyüyerek devam edecek ve hatta diğer sektörlere de örnek teşkil edecek bir organizasyona ev sahipliği yapmaktı. En önemlisi gerek Yönetim Kurulumuz gerekse üyelerimiz de bu projeye büyük destek verdi ve vermeye devam ediyorlar.

ODD Gladyatörleri kapsamında, ilgili yıl içerisindeki hem satış hem de iletişim çalışmaları ayrı ayrı değerlendirilecek şekilde kategoriler oluşturuldu. Otomotiv sektörü her konuda olduğu gibi iletişim çalışmalarında da öncü bir sektör. Yıllar içerisinde iletişim çalışmaları da teknolojik gelişmelerle birlikte geniş bir yelpazeye yayıldı ve sektörümüz bu geniş yelpazeyi başarıyla değerlendiriyor. Biz de sektörümüzde gerek satış gerekse iletişim alanında verilen emeklerin ODD Satış ve İletişim Ödülleri ile yıllarca taçlandırılması için, her geçen yıl yenilenerek özenle çalışmaya devam ediyoruz.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next