BASF Tasarımcıları, Otomotiv Renk Trendlerini Sundu Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

BASF tasarımcıları, otomotiv renk trendlerini sundu

BASF’nin Boya Bölümü tasarımcıları, 2014/2015 otomotiv renk trendlerini yayınladı. Hazırlamış oldukları “Under the Radar” isimli koleksiyon ile yeni renk paletleri trend radarında yer alıyor. 

BASF’nin Boya Bölümü tasarımcıları, “Under the Radar” isimli koleksiyonuyla, otomotivdeki yeni renk trendlerini belirliyor. Özel efektlerin geliştirilmesi yeni vurgular oluşturuyor ve olağandışı renk paletleri sunuyor. BASF tasarımcıları, bunun otomotiv renklerini gelecekte daha kompleks ve daha bireysel bir hale getireceğini öngörüyor. Farklılaşmayı sağlayan bu özellik, özellikle yeni bir araba alırken, kişiselleştirmenin giderek daha önemli bir role sahip olduğundan tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılıyor. Yenilikçi özel efektler bu vurguları oluşturuyor.

Yeni koleksiyon kısa bir süre önce geliştirilen XSpark® özel efektli boyayı içeriyor. XSpark, ışığı yansıtan son derece küçük cam partikülleri içeren ve sadece ışıkta etkili olan farklı bir parlaklık yaratıyor. Hedeflenen özel efekt sayesinde, mavi veya gümüş gibi klasik renkler tamamen özgün bir renk davranışı geliştiriyor. Böylece, araçların gövde geometrisini görsel olarak güçlendiriyorlar ve enfes bir parlaklıkla (XSpark) geniş yüzeyleri canlandırıyor.

BASF Avrupa Tasarım Başkanı Mark Gutjahr özel efektli boyaların önemini şöyle açıklıyor: “Yıllardır farklılıklar sadece koyu, inci efekti ve metalik arasında oldu. Artık bu alanda yeni bir hareket görmeye başladık. Renk ve özel efektler arasında hedeflenen etkileşim, otomotiv renklerini daha karmaşık ve çok yönlü hale getiriyor. Bu gelişme, bizlere birkaç yıl boyunca eşlik etmeye devam edecek.”


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next