BASF’nin Türkiye cirosu 740 milyon Euro Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

BASF’nin Türkiye cirosu 740 milyon EuroBASF, özellikle “Petrol, Gaz ve Tarımsal Çözümler” segmentinde meydana gelen büyümeye paralel olarak tüm dünyada satış ve kazançlarını artırırken, cirosunu yüzde 3’e yakın büyümeyle 74 milyar Euro’ya çıkardı. BASF’nin Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki 34 ülkeyi yönettiği Türkiye’deki satış geliri ise 740 milyon Euro’ya ulaştı.

BASF, 2013’te bir önceki yıla göre satışlarını ve kazançlarını artırdı. Yılın tamamında satışlar yüzde 3’e yakın artış göstererek 74 milyar Euro’ya ulaştı. “Petrol, Gaz ve Tarımsal Çözümler” segmentlerinde meydana gelen hacim odaklı önemli satış artışı da bu büyümenin temel unsuru oldu.

BASF, 6 üretim tesisi ve 800’e yakın çalışanıyla faaliyet gösterdiği Türkiye'de 740 milyon Euro satış geliri elde etti. Türkiye, BASF’nin Avrupa bölgesinde yer alıyor ve İstanbul, Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika’daki 34 ülkenin operasyonel merkezi olarak sorumluluk üstleniyor. BASF SE İcra Kurulu Başkanı Dr. Kurt Bock, Türkiye’ye büyük önem verdiklerini belirterek, “Türkiye,  uzun vadede bizim için çok önemli konumda bulunan bir ülke. Türkiye’de büyümeye devam edeceğiz. 2013, sektörde karşı yönden esen rüzgarla birlikte yine zorlu bir yıl oldu. Buna rağmen hedefimizi gerçekleştirdik: Daha fazla satış yaptık, müşterilerimizle daha yakın bir işbirliği içerisinde olduk ve portföyümüzü genişlettik” dedi.

2014’e ilişkin öngörülerini de paylaşan Dr. Bock, “Bu yıl da güçlü rüzgârlar beklemiyoruz. Bununla birlikte, global ekonomik gelişmeleri dikkate alarak ihtiyatlı bir iyimserliğe sahibiz. Dünya ekonomisinin, devam eden değişkenliğe rağmen 2014’te biraz daha hızlı büyümesi bekleniyor. BASF olarak, 2014’te zorlu olmaya devam edecek pazar ortamında iyi bir performans sergilemeyi bekliyoruz. Diğer etkileri dışarıda tutarak satış hacimlerimizi artırmayı hedefliyoruz” diye konuştu.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next