2013 - Bursa Autoshow Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Bursa Otoshow Fuarı, sektörde tüm bakışları Bursa'ya çevirdi

TÜYAP Bursa Fuarcılık Anonim Şirketi tarafından, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) işbirliğinde, KOSGEB, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Bursa Ticaret ve Sanayi Odası'nın desteği ile düzenlenen Bursa Otoshow 2013 Fuarı, son model araçların şovu ve 143 bin 864 ziyaretçi ile otomobil dünyasında ses getirmeyi başardı.

Fuarın resmi açılışı 4 Kasım 2013 VIP gününde, Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce ve TÜYAP Bursa Genel Müdürü İlhan Ersözlü tarafından yapıldı.

İki yılda bir gerçekleşen Bursa Otoshow Fuarı, 5-10 Kasım'da Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirildi. 4 ayrı salon ve fuayeden oluşan fuarı, yurt içinden ve Azerbaycan, Cezayir, Irak, Libya, Polonya, Mısır, Tunus ve Ürdün'den gelen 143 bin 864 kişi ziyaret etti.

64 marka, görsel bir şov sundu

TÜYAP Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, fuarda, sektördeki önemli markaların en son modellerini sergilediğini belirtti. Ersözlü, fuarın otomobil dünyasına katkıları hakkında ise şunları söyledi: “Fuar, düzenlenen cazip kampanyalarla otomobil severlerin karar verme sürecine katkı sağlayarak tüm bakışları Bursa'ya çevirdi. Audi, Citroën, Dacia, Fiat, Ford, Güleryüz Cobra, Honda, Isuzu, Iveco, Karsan, Kassbohrer, Kia, Mercedes Benz, Peugeot, Porsche, Renault, Renault Trucks, Seat, Subaru, Tırsan, Toyota ve Volkswagen fuarda yer aldı. Ayrıca fuarda, 4x4, ticari araç markaları ile Anadol, Chevrolet, Dodge, Fiat, Ford, Oldsmobile, Pontiac başta olmak üzere klasik otomobiller ve sektörde faaliyet gösteren tunning, aksesuar, otogaz ve lastik fi rmalarından oluşan 64 marka, sergilediği 200 araç ile görsel bir şov sundu.”

Markaların Bursa lansmanları yapıldı

Honda CRV 1.6 dizel ve Citroën Yeni C4 Grand Picasso modelleri ilk defa fuarda sergilendi. Ayrıca, Porsche'nin 911 modelinin 50. yılı nedeniyle ürettiği ve Eylül ayında piyasaya çıkan Porsche 911'in tanıtımı gerçekleştirildi. Bursa Klasik Otomobilciler Derneği tarafından fuar süresince sergilenen 1928 modelden 1975 modele kadar farklı markalardaki 25 klasik araç, ilgililere keyifli bir nostalji yaşattı. Fuar kapsamında yer alan “Tunning Özel Bölümü”nde sergilenen son model aksesuarlar, fuara çeşitlilik kazandırdı.
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     
 
     

Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next