Lütfen ODMD Gladyatör için Tıklayınız > Lütfen Magma Tıklayınız >
Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği 38. Genel Kurul Toplantısı Gerçekleştirildi 27 Mart 2024 Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

38. Olağan Genel Kurul ile

Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin

Yeni Yönetimi Belli Oldu

 

Türk otomotiv sektörünün 52 markasını çatısı altında barındıran Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin (ODMD) 38. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi. Genel Kurul gündeminin görüşüldüğü toplantının devamında Derneğin Yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyelerinin seçimi de gerçekleşti.

ODMD’nin kurulduğu 1987 yılından bu yana her yıl düzenlediği Genel Kurul toplantılarında iki yılda bir seçim yapılarak yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu üyeleri belirleniyor.

27 Mart Çarşamba günü Polat Renaissance Bosphorus’da gerçekleştirilen, Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği’nin (ODMD) 38. Olağan Genel Kurul Toplantısı ile yeni Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri seçildi.

 

ODMD’nin 2024-2026 Dönemi Yönetim ve Denetleme Kurulu Üyeleri:

 

Yönetim Kurulu:

 1.  Ali Haydar Bozkurt
 2.  İ. Berk Çağdaş
 3.  Altan Aytaç
 4. Hakan Tiftik
 5. G. A. Gino Bottaro
 6. İbrahim Anaç
 7. Murat Berkel

Denetleme Kurulu:

 1. Özgür Yücetürk
 2. A. Şükrü Bekdikhan
 3. Bülent Kılıçer

Yönetim Kurulu Yedek:

 1. Halil Karagülle
 2. Zafer Başar
 3. Ahu Turan
 4. Atilla Ergin
 5. Gamze Gökçen Pilevne

Denetleme Kurulu Yedek:

 1. H. Kağan Dağtekin
 2. Haluk Helvacı
 3. Tansu Giz

  

  

  

  

  

  

                       

 

 

ODMD Hakkında

Türkiye’de otomotiv sektörünün gelişimi ve devamlılığının sağlanması vizyonuyla 1987 yılında kurulan Otomotiv Distribütörleri ve Mobilite Derneği (ODMD), 2024 yılı itibariyle 52 uluslararası otomotiv markasını 32 üye firmasıyla temsil eden bir sektörel dernektir. Temel misyonu doğrultusunda üyelerini her kesimde temsil ederek, faaliyetleri ile sektörün ihtiyaçlarını karşılamak, sorunlarına çözüm üretmek, sektör bilgilerini doğru ve güvenilir şekilde değerlendirip, paylaşarak kamuoyu oluşturmak ve seKtörle ilgili mevzuat oluşumuna doğrudan katkıda bulunmak üzere çalışmalar yapan bir çatı kuruluş konumundadır.

Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren 52 markayı çatısı altında toplayan ODMD otomotiv sektöründe bir ihtisas kuruluşu olarak; taşıt araçlarının kullanımını ülke genelinde yaygınlaştırmak, pazarlama-satış ve satış sonrası hizmetler alanında her türlü alt yapının oluşturulması ve hizmet kalitesinin geliştirilerek AB normları düzeyine çıkarılması için görüş oluşturma çalışmaları yapmak, Üye temsilcilerine yönelik eğitim faaliyetlerinde bulunmak, otomotiv sektörünün kamudaki etkinliğini arttırmak, otomotiv sektörüne dair hazırladığı detaylı aylık satış verileri ve raporlarla üyelerini, basını ve kamuoyunu bilgilendirmek, akademik çalışmalarla sektörün geleceğine ışık tutmak, sektörün gelişmesine katkıda bulunmak üzere diğer paydaşlarla işbirliği içinde çalışır.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next