Lütfen ODMD Gladyatör için Tıklayınız > Lütfen Magma Tıklayınız >
ODMD Ustalarım Okullu Projesi Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

ODMD, “geleceğin ustalarını” bilgilendirmeye devam ediyor

ODMD, MESLEK LİSELERİNDE OKUYAN ÖĞRENCİLERİN SEKTÖR HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMESİ VE OTOMOTİV BÖLÜMÜNÜ TERCİH EDEREK YENİ İSTİHDAM FIRSATLARI YARATILMASI AMACIYLA SÜRDÜRDÜĞÜ ÇALIŞMALARIN SON ETABINI PENDİK BORSA İSTANBUL MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NDE GERÇEKLEŞTİRDİ.

ODMD İnsan Kaynakları Komitesi’nin ‘Ustalarım Okullu’ projesinin devamı niteliği taşıyan, İnsan Kaynakları Komite temsilcileri ile eğitim sorumlularının katılım ve destekleriyle, İstanbul’da otomotiv bölümü (boya-kaporta-mekanik-elektronik) bulunan meslek liselerini ziyaretleri devam ediyor. Ziyaretler çerçevesinde yapılan sunumlarda, sektördeki eğitimli tekniker ve teknisyenlere duyulan ihtiyaç ile otomotiv sektörünün genel görünümü ve kariyer olanakları aktarılıyor.

ÖĞRENCİLERIN OTOMOBİL BÖLÜMÜNÜ SEÇMELERİ, SEKTÖRÜN GELECEĞİ AÇISINDAN ÖNEM TAŞIYOR

Otomotiv teknolojilerindeki gelişmeler, elektrifikasyon ve hibrit teknolojileri, artan kalite ve verimlilik ihtiyaçları, müşteri beklentileri ve zorlu rekabet koşulları gibi sebeplerle otomotiv sektöründe nitelikli, sektörde çalışmaya istekli meslek lisesi mezunu tekniker ve teknisyen çalışanlara duyulan ihtiyaç her geçen gün artıyor. Bu doğrultuda otomotiv bölümünden mezun olacak öğrencilerin de sektördeki yeni teknolojilere hazırlık yapabilmesi için bilgilendirilmeleri önem taşıyor. İşte bu amaçla yürütülen “ODMD Ustalarım Okullu Projesi”,  hem meslek liselerinde okuyan öğrencilerin bilgilendirilmesini hem de otomotiv bölümünü tercih etmeleri konusunda yönlendirilerek öğrencilerin mezuniyet sonrası sektöre kazandırılmasını hedefliyor. Proje kapsamında daha önce otomobil bölümü bulunan okullarda, ODMD İnsan Kaynakları Komite temsilcileri tarafından bilgilendirmeler gerçekleştirildi.

ODMD TEMSİLCİLERİ PENDİK’TE ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Bu kapsamda sektörde özellikle boya/gövde yönünden tekniker/teknisyen ihtiyacının artarak devam etmesi nedeniyle Pendik Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir sunum gerçekleştirildi. ODMD’nin destekleriyle kurulan boya ve gövde sınıflarında okuyan öğrencilerle, otomotiv bölümünü tercih edecek öğrenciler ve velilerine yönelik yapılan sunum, ODMD İnsan Kaynakları Komitesi’nde görev alan insan kaynakları yöneticileri ve eğitim sorumluları tarafından verildi. Detaylı sunumun ardından öğrencilerin soruları da yanıtlandı.

ODMD, NİTELİKLİ İNSAN KAYNAĞININ SEKTÖRE KAZANDIRILMASI İÇİN ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRECEK

Günümüzde sektörde yeni teknolojiler konusunda uzman tekniker/teknisyen ihtiyaçları, okullarda otomotiv bölümünün tercih edilmesinin teşvik edilmesi, öğrencilerin de yeni teknolojiler hakkında bilgilendirilmesi ihtiyacı ile otomotiv bölümlerinden mezun olan öğrencilerin ailelerinden de destek alarak sektöre kazandırılması büyük önem taşıyor. ODMD, tüm bu gereklilikler doğrultusunda bünyesindeki komisyonlar ve temsilciler kanalıyla projeler geliştirip, uygulamaya devam ediyor.

 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next