OYDER Otomotiv Kongresi Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Otomotiv perakendeciliğinde gelecek nasıl şekillenecek?

OYDER Otomotiv Kongresi “Yeni Dönem Otomotiv Perakendeciliği” başlığı ile 11 Nisan 2018 tarihinde Four Seasons The Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Kongrenin ana teması “Otomotiv perakendeciliğinde gelecek nasıl şekillenecek?” oldu.

Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (OYDER), 2010 yılından bu yana düzenlediği Otomotiv Kongresi’nin bu seneki başlığını “Yeni Dönem Otomotiv Perakendeciliği” olarak belirledi. “Otomotiv perakendeciliğinde gelecek nasıl şekillenecek?” sorusuna yanıt aranan kongre, 11 Nisan 2018’de Four Seasons The Bosphorus’ta düzenlendi. Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de konuşmacı olarak katıldığı etkinlikte otomotiv dünyasının önemli isimleri bir araya geldi.

OYDER Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şahsuvaroğlu yaptığı açılış konuşmasında sektörün 1 milyon araç bandında ilerlediğini ancak bunun gelişime açık olduğunu kaydederken “Hem faizlerin düşürülmesi hem de taşıt kredilerindeki sınırlamaların kaldırılması iç pazarın ve yatırımların canlandırılmasına neden olacaktır” dedi. Kongrede “gelecek” konuşuldu Kongrede ayrıca Cox Automotive Avrupa Kıdemli Satış ve Pazarlama Direktörü Sebastian Fuchs “Otomotiv Perakendeciliğine Etki Eden Yeni Teknolojiler” konulu bir konferans verdi.

Konferansın ardından, Borusan Manheim Genel Müdürü Zafer Terzioğlu da Otomobil Ticaretinde Takas Uygulamaları hakkında bir konuşma yaptı. Driving Sales Kurucu ve CEO’su Jarred Hamilton ise konuşmasında dünyadaki yeni trendleri aktardı. Ardından, Habertürk Gazetesi Otomotiv Editörü Hakan Özenen’in moderatörlüğünde; Renault Mais CEO ve Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, Fiat Genel Müdürü Cengiz Eroldu ve Ford Genel Müdürü Haydar Yenigün’ün katıldığı “Dünyada Otomotiv Perakendeciliği” konusu da özel bir panelde tüm yönleriyle ele alındı. OYDER Kongresi’nde ayrıca Koç Finansman A.Ş. Genel Müdürü Pınar Kitapçı, Fütürist Ufuk Tarhan ve Petrol Ofisi Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu da birer konuşma yaptı. Her yıl ortalama 1000 kişilik katılımla gerçekleşen OYDER Otomotiv Kongresi, sektörün önemli etkinlikleri arasında yer alıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next