2018 Bursa Otoshow Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Otomotiv sektörü Bursa’da buluştu

Otomotiv sektörünün üretim üssü olan Bursa, bu kez ODD iş birliğiyle düzenlenen Bursa Otoshow Fuarı ile otomotivin kalbinin attığı yer oldu. 8-13 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, otomotiv severleri markalarla buluşturdu.

Türkiye’deki araç modellerinin yüzde 60’tan fazlasının üretildiği Bursa, bu kez 10. Bursa Otoshow Fuarı ile otomotivin merkezi oldu. Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) tarafından Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) iş birliği, KOSGEB ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin destekleriyle düzenlenen fuar 8-13 Mayıs tarihleri arasında, önemli otomotiv markalarını ağırladı. Yoğun ziyaretçi akınına uğrayan fuarın açılışını, Bursa Vali Yardımcısı İbrahim Avcı, Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ahmet Yıldız, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyeleri Muhsin Koçaslan ve Haşim Kılıç, Otomotiv Distribütörleri Derneği Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce ve Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü yaptı. Kurdele kesiminde Bursa protokolü ve basın mensupları da hazır bulundu.

Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuarda 75 adet binek ve ticari araç sergilendi. Fuarda önde gelen otomobil markaları, SUV, 4x4, pick-up ve ticari araç modellerini ziyaretçilerin beğenisine sunarken, oto aksesuar firmaları da fuarda ürünlerini sergileme fırsatı buldu. ODD Genel Koordinatörü Erce, yaptığı açıklamada, bu tür fuarların yeni ürünlerin tüketiciyle buluşması açısından önem taşıdığını söyledi. Erce, bu fuarın iki yılda bir İstanbul’da düzenlendiğini belirterek “OtoShow İstanbul fuarının yapılmadığı dönemlerde bölgesel fuarlarımız oluyor. Bursa da bunlardan biri. Bu yıl da Antalya ve Adana’da düzenledik. Bursa fuarı üçüncü fuarımız oldu. ETKİNLİK Otomotiv sektörü Bursa’da buluştu Bölgesel fuarlarımız Konya, Diyarbakır ve Samsun ile devam edecek” diye konuştu. Tüyap Bursa Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü de fuara ilişkin görüşlerini sundu. Ersözlü, “10 yıldır düzenlediğimiz Bursa Otoshow Fuarı’nda, yerli üreticilerin ağırlıklı katılımı ile birbirinden şık standlarda sergilenen son model araçlar görücüye çıktı. Firmaların fuara özel sunduğu fiyatlar ve cazip kampanyalar ile renkli bir ortam oldu” dedi.

Bursa Klasik Otomobilciler Derneği (BURKOD) tarafından 30 yaş üzeri klasik otomobillerin de sergilendiği fuar, yerli üreticilerin ağırlıklı katılımıyla hazırlandı. Birbirinden şık stantlarda son model araçlar, 68 bin liradan yaklaşık 700 bin liraya kadar değişen fiyatlarla ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Altı gün boyunca renkli bir atmosferde devam eden fuarda; dans şovları, çocuk oyun alanı ve kadınlara özel güzellik uygulamaları da yer aldı. Ayrıca nostalji havası yaşatan klasik otomobiller ve doğa tutkunları için birbirinden ilginç off - road araçlar da sergilendi. Otomotiv sektörünün üretim üssü olan Bursa, bu kez ODD iş birliğiyle düzenlenen Bursa Otoshow Fuarı ile otomotivin kalbinin attığı yer oldu. 8-13 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen fuar, otomotiv severleri markalarla buluşturdu.

 

 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next