Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliği Bilgilendirme Toplantısı 30 Mart 2018 Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

(Soldan--Sağa) Murat Aras - Araştırmacı, Fatih Karagöz - Sanayi ve Teknoloji Uzmanı, Dr. Hayri Erce, Genel Koordinatör - Otomotiv Distribütörleri Derneği, Uğur Büyükhatipoğlu - Genel Müdür , Berker Karagöz - Sanayi ve Teknoloji Uzmanı

Uğur Büyükhatipoğlu - Genel Müdür

Dr. Hayri Erce, Genel Koordinatör - Otomotiv Distribütörleri Derneği, Uğur Büyükhatipoğlu - Genel Müdür 

Otomotiv Sektörü, Otomotiv Ürünlerine İlişkin Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliği’ni Değerlendirdi

ODD tarafından hazırlanan Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliği bilgilendirme toplantısı 30 Mart 2018 tarihinde Tofaş Genel Müdürlük binasında yapıldı. Yoğun bir katılımın gözlendiği toplantıda komite üyeleri, merak edilen hususlar hakkında sorularını yöneltti.

Otomotiv sektörünün çatı kuruluşu ODD, sektörü bir araya getirerek yine ortak akıl oluşturdu. Otomotiv Ürünlerine İlişkin Piyasa Gözetimi ve Denetimi Yönetmeliği bilgilendirme toplantısı 30 Mart 2018 tarihinde Tofaş Türk Otomobil Fabrikası Genel Müdürlük binasında gerçekleştirildi. Yönetmelik, sektörden alınan fikirler ve talepler doğrultusunda ODD tarafından hazırlanmış, ilgili bakanlığa sunulmuş ve şubat ayında yayımlanmıştı. Otomotiv sektöründe piyasa gözetimi ve denetimi konusunda görüş alışverişinde bulunmak amacıyla organize edilen ve yönetmelikte yapılacak yeni düzenlemelerin tartışıldığı toplantı, ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce’nin açılış konuşmasıyla başladı. Erce’nin ardından Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü Uğur Büyükhatipoğlu yönetmelikle ilgili bir konuşma yaptı. Katılımcılara teşekkür ederek sözlerine başlayan Büyükhatipoğlu, “Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürlüğü olarak iç piyasada gerçekleştirdiğimiz piyasa gözetim ve denetim faaliyetleri ile piyasayı disipline ederken güvensiz ürünlerin piyasaya girişine engel olmaya çalışıyoruz. Ülkemizin ithalat yükünü azaltabilmeyi amaçlıyoruz. Otomotiv sanayi; demir çelik, yazılım, plastik, tekstil, elektronik, akaryakıt ve kimya sektörlerinin gelişmesini doğrudan etkiliyor. Otomotiv, hizmet kollarını da hesaba katınca, Türkiye ekonomisi açısından son derece önemli bir sektör. Bu yönetmeliği de sizlerden gelen talepler doğrultusunda hazırlamaya çalıştık. Otomotiv Ürünlerine İlişkin Piyasa Gözetim ve Denetim Yönetmeliği’nin ülkemize katkı sağlamasını diliyorum” şeklinde konuştu. Büyükhatipoğlu’nun ardından Sanayi ve Teknoloji Uzmanı Fatih Karagöz yönetmeliğe ilişkin bir sunum yaptı. Sunumun ardından düzenlenen soru-cevap bölümü ise uzun ve yoğun oldu. Sektörden birçok isim yönetmeliğe ilişkin sorular sordu, uygulamalara dair önemli konulara dikkat çekti. Toplantıda dile getirilen görüşler, sorular ve talepler doğrultusunda yönetmelikte yapılacak yeni düzenlemelere yön verilecek.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next