Vodafone’un inovasyon şirketi OKSİJEN’e 4 ödül birden Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Vodafone’un inovasyon şirketi OKSİJEN’e 4 ödül birden

Vodafone Türkiye’nin global inovasyon şirketi OKSİJEN, İTÜ ARI Teknokent tarafından düzenlenen BEETECH 2015 Ödülleri’nde 4 birincilik ödülüyle “en fazla ödül alan firma” oldu.

Türkiye'nin Dijital Dönüşümü’ne liderlik etme vizyonuyla faaliyet gösteren Vodafone’un global inovasyon şirketi OKSİJEN, Türkiye'nin öncü teknoparklarından İTÜ ARI Teknokent tarafından düzenlenen BEETECH 2015 Ödülleri’nde 4 birincilik ödülü birden aldı. “Büyük Ölçekli Firmalar Ar-Ge Gelirleri”, “Büyük Ölçekli Firmalar Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları”, “Tüm Firmalar Ar-Ge Gelirleri” ve “Tüm Firmalar Fikri ve Sınai Mülkiyet Hakları” kategorilerinde büyük ödülün sahibi olan OKSİJEN, İTÜ ARI Teknokent firmaları içinde ana ödül kategorilerinde en fazla ödül alan firma oldu.

OKSİJEN’in ödüllerini Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik ile İTÜ ARI Teknokent Yönetim Kurulu Üyesi Serhat Özeren’in elinden alan OKSİJEN Genel Müdürü Murat Ekşioğlu, şunları söyledi: “OKSİJEN olarak, Vodafone Türkiye çatısı altında global inovasyon merkezi olarak faaliyet gösteriyoruz. Bu sayede, 30'u aşkın ülkedeki 400 milyonun üzerinde abone için teknoloji üretiyoruz. Türkiye'de ürettiğimiz teknoloji çözümlerini, Vodafone'un faaliyet gösterdiği tüm ülkelere ihraç ediyoruz. Bu teknolojileri üretirken gücümüzü yenilikçilikten ve global birikimimizden alıyoruz. Dünyada teknolojinin gelişimine yön veren bir ekibiz. Bu kapsamda, alanında Türkiye’nin en prestijli ödülü olmaya aday BEETECH 2015’te 4 birincilik ödülü birden almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu ödüllere layık görülmemizde, özellikle geçen sene OKSİJEN olarak kendi mühendislerimizin ürettiği fikri mülkiyetin tescil edilmesi ve yarattığımız teknik istihdam sonucu artan Ar-Ge gelirlerimizin katkısı büyük. Vodafone Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olarak, Türkiye mobil iletişim sektörünün ufkunu genişletmeye devam edeceğiz.”

Türkiye’den dünyaya teknoloji ihraç ediyor

Vodafone'un tüm operasyonları içinde “Global İnovasyon Merkezi” seçilen OKSİJEN, Vodafone Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olarak, bir yandan Türkiye’de mobil ve sabit iletişim sektörünün ufkunu genişleten çalışmalara imza atarken, bir yandan da uluslararası inovasyon standartlarının belirlenmesine katkıda bulunuyor. OKSİJEN, ağırlıklı olarak Lokasyon Bazlı Servisler, Kurumsal ve Bireysel Çözümler, Akıllı İletişim Çözümleri gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Bu kapsamda, iç ve dış mekân konumlandırma teknolojilerinden makinelerarası iletişime, mobil ticaretten yakınsamaya kadar geniş bir yelpazede teknoloji çözümleri geliştiriyor.


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next