TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE PİYASA GÖZETİMİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

( Dr. Hayri Erce- ODD Genel Koordinatörü, Sayın Avni Dilber- Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı,   Sayın Mikayil Kılıç- Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı,  A. Fatih Çelenk- Gümrük ve Ticaret Uzmanı) 

 

Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Avni Dilber,  Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdür Yardımcısı Sayın Mikayil Kılıç ve Gümrük ve Ticaret Uzmanı A. Fatih Çelenk’in  katılımları ile, 5 Şubat Perşembe tarihinde  Tofaş Türk Otomobil Fabrikası A.Ş.’nin ev sahipliğinde bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya ODD üyelerini temsil eden 90 kişi katıldı.

6502 Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun  ve ikincil mevzuatları olan; Satış Sonrası Hizmetler, Garanti, Tanıtma ve Kullanma Kılavuz, Fiyat Etiketi, Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar, Mesafeli Sözleşmeler,  İş Yeri Dışında Kurulan Sözleşmeler başlıkları kapsamında yeni Yönetmeliklerinin otomotiv sektörüne etkileri detaylı sunumlar ile aktarıldı. Toplantının sonunda Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü temsilcileri, katılımcıların bilgi almak istedikleri konuları soru cevap bölümünde yanıtladı.

      

      

      

      

      

 


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next