2014 - Samsun Autoshow Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Samsun Oto Show Fuarı’yla Karadeniz Bölgesi’nde “otomotiv rüzgarı” esti

Karadeniz Bölgesi ticaretine katkı sağlamayı hedefleyen Samsun Oto Show Fuarı, ODD ve Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği’nin (SOYS) işbirliğiyle, 18-23 Kasım arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi. Fuarı, 92 bin kişi ziyaret etti.

Samsun Otoshow Fuarı, TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyaretçilerle buluştu. Ziyarete açık olduğu süre boyunca Samsun başta olmak üzere bölge illerden gelen ziyaretçilerin ağırlandığı fuar, otomotiv sektöründe faaliyet gösteren firmaların satışlarına önemli ölçüde katkı sağlayarak sektör temsilcilerine büyük moral verdi.

Samsun Otoshow Fuarı’na BMW, Citroën, Fiat, Ford, Iveco, Kia, Mercedes, Nissan, SEAT, Skoda, Toyota, Volvo, Volkswagen markaları katıldı. Fuarda, önde gelen otomotiv markalarının yanı sıra otomobil aksesuar markaları da yer aldı.

Fuarın açılışına, ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Valisi İbrahim Şahin, AK Parti Samsun Milletvekili

Ahmet Yeni, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, TÜYAP Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Ünal, TÜYAP Fuarcılık Anadolu Fuarları Genel Müdürü İlhan Ersözlü, Samsun Otomotiv Yetkili Satıcıları Derneği (SOYS) Başkanı Murat Görgülü ve çok sayıda işadamı katıldı.

Açılış töreninde konuşan Samsun Valisi İbrahim Şahin, fuarcılığın dünyada her geçen gün daha da önem kazandığını belirtti. Şahin, “Geçen yıl dünyada en çok fuar düzenleyen ülke Fransa oldu, ikinci sırada ise Türkiye yer aldı. 1980’de 1 milyon ziyaretçiye ulaşan bir fuara sahip olan Samsun, fuarcılığa çok uzak bir şehir değil. İlk fuarın Otoshow olması da çok önemli” dedi.

Fuarın açılışında konuşma yapan ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce ise şunları kaydetti: “Samsun, ülkemizin en önemli kentlerinden biri. Türkiye’nin çağdaş bir kenti olma özelliğinin yanı sıra, ülkemiz açısından çok yönlü bir potansiyele sahip. 1990’lı yılların başında başlayan ODD fuar çalışmaları, 1996 - 2013 arasında toplam 1 milyon 630 bin m 2 fuar alanında 73 adet fuarla, 7,6 milyonu aşan ziyaretçiye, sektördeki son teknoloji ürünlerini yakından görme imkânı sağladı. Bu yıl otomotiv sektörü toplam pazarının 725-775 bin adet aralığında gerçekleşeceğini öngörüyoruz. 1. Samsun Otoshow’un sektör profesyonellerinin, kamu ve özel sektör temsilcilerinin, sektörümüzün Sivil Toplum Örgütlerinin, otomobil meraklılarının ve sektörle ilgili tüm katılımcıların bir araya geleceği renkli bir organizasyon olacağına inanıyoruz.”

      

      

      

      

   


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next