SEDEFED’e Üye Olduk (2006) Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

Derneğimiz, 2000 yılında Sektörel Dernekler Platformu olarak kurulan, 2004 yılında 41 derneğin ortak kararı ve 10 dernek kurucu-sunun göreve başlamasıyla Sektörel Dernekler Federasyonu olarak faaliyetlerini sürdüren SEDEFED ailesine katıldı.

AB ile müzakere kapsamında Federasyon olarak aktif rol oynama özelliğine sahip olan SEDEFED’ in bünyesinde; Demir-Çelik Üreticileri Derneği (DÇÜD), Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği (SERKAP), Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), Türkiye İlaç Sanayi Derneği (TİSD), Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği (TSKD), Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Türkiye Yatırımcıları Derneği (TYD), Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND), Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenler Derneği (UTIKAD), Otomotiv sanayicileri Derneği (OSD), Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD)’ni barındırıyor.

Derneğimizin, büyüme sürecinde olan SEDEFED’e haziran ayı itibariyle asil üye olarak katılması sebebiyle; SEDEFED Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akgerman yazılı bir açıklama yaptı: “SEDEFED ailesine bu ay, Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) katıldı. Avrupalı 10 Otomobil markasını  temsilcisinin 1987 yılında kurduğu dernek, bugün 43 uluslararası markayı temsil eden 33 üye firmaya sahip. SEDEFED’e güç katacağına inandığım Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD)’ni aramızda görmekten memnuniyet duyduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.”

Bülent AKGERMAN


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next