2006 - İzmir Autoshow Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

3.İZMİR MOTOR SHOW’DAN ZİYARETÇİ REKORU: 32.654

İZFAŞ ve Otomotiv Distribütörleri Derneği işbirliği ile düzenlenen 3.İzmir Motor Show – Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Fuarı ziyaretçi rekoru kırdı. 16 – 21 Mayıs 2006 tarihleri arasında 6 gün açık kalan Motor Show Fuarı’na, Adana, Antalya, Aydın, Denizli, İstanbul, Kastamonu, Konya, Manisa, Ankara ve Muğla olmak üzere İzmir dahil toplam 11 şehirden gelen 32.654 kişi, fuarı ziyaret ederek, en yeni otomobilleri, motosikletleri ve hafif ticari araçları yakından görme, detaylı bilgi edinme, kıyaslama ve satın alma şansını yakaladı. Özellikle 19 Mayıs’ı da içine alan 3 günlük tatil boyunca çok sayıda otomobil meraklısı fuarı ziyaret etti.

2005 yılında İzmir Motor Show Fuarı’na 59 firma katılmış, 11.000 metrekare alan üzerinde düzenlenmiş ve 17.093 kişi tarafından ziyaret edilmişti. Bu yıl geçtiğimiz yıla oranla  Motor Show Fuarı’nın katılımcı sayısı %20, metraj %40 ve ziyaretçi sayısı ise % 90 oranında arttı.

Uluslararası İzmir Fuar Alanı 2 ve 3 nolu hollerde toplam 15.000 metrekare alan üzerinde düzenlenen  Motor Show’da  27 marka ve 70 katılımcı yer aldı.

İzmir’in ilk otomobil fuarına ev sahipliği yapan Motor Show Fuarı’na;  Mercedes, BMV, Volvo, Alfa Romeo, Toyota, Porsche, Volkswagen, Opel, Peugeot, Fiat, Nissan, Kia, Renault, Mitsubishi, Hyundai, Citroën, Chevrolet, Saab, Dacia, Audi, Seat, Skoda, Harley Davidson, Bridgestone, Access Motor, Ertex ve Çelik Motor gibi dünyanın önemli otomobil ve motosiklet markaları katıldı.

İzmir Motor Show Fuarı’nda bu yıl Volkswagen=18, Alfa Romeo=18, Fiat=18, Access Motor= 14, Çelik Motor=12, Renault=9, Kia=9, BMW=9, Toyota=9, Opel=8, Nissan=8, Citroen=8, Hyundai=8, Mitsubishi=8, Mercedes=8, Peugeot=8, Chevrolet=7, Volvo=6, Skoda=6, Harley Davidson=5, Seat=5, Audi=5,  Porsche=4, Saab=4, Dacia=3 ve Erteks=2 olmak üzere toplam 210 otomobil, motosiklet modeli sergilendi.

İzmir Motor Show Fuarı’na; Mercedes, Volvo, Seat ve Harley Davidson bu yıl ilk kez  katıldı. 199 bin Euro fiyatı ile Audi’nin A 8 modeli fuarın en pahalı arabası sıralamasında ilk sırada yer aldı.

Bir çok otomobilin yeni modelleri ilk kez Motor Show’da tanıtıldı. Hyundai üç yeni modeli olan Grandeur XG, Yeni Sonata, Yeni Santa Fe’nin lansmanı Motor Show’da gerçekleştirildi. Opel Panoramik Ön Camlı Astra GTC modelinin ve Volvo, C 70’in Türkiye’deki ilk tanıtımını İzmir Motor Show Fuar’ında yapıldı.

Bu yıl ilk kez İzmir Yarış Pisti ortaklığı ile organize edilen trafik eğitim aktiviteleri Uluslararası İzmir Fuarı Alanı 1-A nolu holde gerçekleştirildi. Eğitimlere katılan çocuklara acil durum ve temel ilk yardım konusunda bilgiler verilerek trafik konusunda bilinçli birer birey olmaları yönünde katkı sağlandı.

Işık Dikmen Kurdele Kesimi
Alfa Romeo Audi
Bmw Chevrolet
Citroen Dacia
Fiat Hyundai
Kia Mercedes Benz
Mitsubishi Nissan
Opel Peugeot
Renault Saab
Seat Skoda
Toyota Volkswagen
Volvo


Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next