2013 - İzmir Autoshow Ana Sayfa > Seçtiğiniz Site Kısmı > 

İzmir Autoshow'la Ege Bölgesi'nde otomobil şenliği yaşandı

Otomotiv dünyasındaki gelişmelerden haberdar olmak isteyenler, sektöre yönelik yeniliklerin sergilendiği İzmir Autoshow Fuarı'nda buluştu. 22-27 Ekim'de 81 fi rmanın katılımı ile gerçekleşen fuarda, son model otomobil, spor, klasik, hafi f ve ağır ticari olmak üzere toplam 155 araç sergilendi. Klasik ve spor otomobillerin stantları ise ziyaretçilerin ilgi odağı oldu.

Fuarın resmi açılışı İzmir Büyükşehir Başkan Vekili Sırrı Aydoğan, ODD Genel Koordinatörü Dr. Hayri Erce, Ege Otomotiv Derneği (EGOD) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa İduğ ve İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Genel Müdürü Mehmet Şakir Örs tarafından yapıldı. İzmir başta olmak üzere toplam ve 43 il ve 10 ülkeden gelen 52 bin ziyaretçiye ulaşıldı. İZFAŞ, ODD ve EGOD işbirliği ile düzenlenen bölgenin tek otomobil ihtisas fuarı, İzmir Autoshow–8'inci Otomobil, Hafi f ve Ağır Ticari Araçlar Fuarı, sektörün lider fi rmalarını bir araya getirdi.

Dünyanın önemli markaları yeni modellerini sergiledi

İzmir Autoshow Fuarı, toplam 43 şehirden gelen otomobil tutkunlarını buluşturdu. Ayrıca, Almanya, ABD, Belarus, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Hollanda, KKTC, Mısır, Rusya ve Yunanistan'dan gelen ziyaretçiler, en son model otomobilleri, hafi f-ağır ticari araçları ve yan sanayi ürünlerini yakından görme, detaylı bilgi edinme, karşılaştırma ve satın alma şansını yakaladı. Özellikle 2 günlük hafta sonu tatili boyunca çok sayıda otomobil meraklısı fuarı ziyaret etti. Fiat, Ford, Hyundai, Kia, Mercedes, Peugeot, Seat, Skoda, Toyota, Volkswagen gibi dünyanın önemli otomobil markaları en yeni modellerini İzmir Autoshow Fuarı'nda ziyaretçilerin beğenisine sundu. Isuzu, Iveco, Otokar gibi sektörün önde gelen hafi f ve ağır ticari araçların yeni modelleri de fuarda sergilendi.

Klasik araba sergisi fuara renk kattı

Fuarda, son model otomobil, spor, klasik, hafi f ve ağır ticari olmak üzere toplam 155 araç sergilendi. Sektörün lokomotifi oto yan sanayinin önde gelen fi rmaları da fuarda yer aldı. Klasik & Spor Otomobiller Sergisi ise fuara renk kattı. 1936 modelden başlayan yaklaşık 30 klasik ve spor otomobil ziyaretçilerin beğenisine sunuldu.
 
     
 
     
 
     
 
     

Lütfen Tüm Üyelerimiz için Tıklayınız >
prev
next